البرز

اعلام مانور زلزله فرضی به بزرگی ۶.۵ ریشتر در استان البرز با حضور دکتر همتی

سیاست هلال احمر ، توزیع متوازن امکانات امدادی در کشور است

ساعت ۲۲:۱۸ شب گذشته ۲۰ شهریور، مانور ساعت صفر در استان البرز با حضور رئیس جمعیت هلال احمر و رئیس سازمان امداد و نجات در سطح حادثه ۲ و امدادرسانی به ۴۰۰ خانوار به اجرا درآمد‌.

رئیس جمعیت هلال احمر در حاشیه برگزاری این مانور و با حضور در مرکز کنترل عملیات هلال احمر البرز گفت: انتظار دارم تمام کسانی که مسئولیت بر عهده گرفتند در محل مسئولیت خود حضور دائم و سکونت داشته باشند. لازم است که نواقص کار عملیاتی در مانورها تمرینی شناسایی و به سرعت رفع شود. در مواقع بحران نیروهای امدادی هلال احمر باید اولین افرادی باشند که در محل حادثه حضور می یابند.

سامانه‌ای که در هلال احمر قم ایجاد شده بسیار مطلوب بوده و لازم است به سرعت از این سامانه در تمام استان‌ها استفاده شود و بلوک بندی شهری نیز امر بسیار مهمی در عملیات امداد و نجات محسوب می شود که لازم است سازمان امداد و نجات اجرای آن را به سرعت در دستور کار قرار دهد.

دکتر همتی با تاکید بر اینکه سیاست ما توزیع متوازن امکانات امدادی در کشور است و اصل تمرکز زدایی را دنبال می‌کنیم خواستار رصد ایرادات و نواقص موجود در اجرای مانور زلزله فرضی در استان البرز و همچنین برطرف کردن این ایرادات از سوی هلال احمر سایر استانها شد.

مدیرکل بحران استانداری البرز در ادامه مانور لحظه صفر خطاب به دکتر همتی گفت: در مدتی که سکاندار جمعیت هلال احمر شدید تغییرات مثبت کاملا نمایان است و از مدیریت شجاعانه شما تشکر می کنم بازدید از انبارها و اعلام شفاف وضعیت آنها نشان داد که سلامت و ارائه خدمت به مردم اولویت اصلی شما است.

کلمات کلیدی
بهشاد میرزامحمدی
تهیه کننده:

بهشاد میرزامحمدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *