البرز

فعالیت ۲۹ خانه هلال جدید در استان البرز

فعالیت 29 خانه هلال در استان البرز
 مدیرعامل جمعیت هلال احمر البرز ازفعالیت 29 خانه هلال درمناطق مختلف شهری و روستایی این استان خبرداد.
محمد باقر خلفی روز پنجشنبه درحاشیه آیین بهره برداری از یک هزارو ۴۰۰ خانه هلال کشور که توسط رییس جمهوری به صورت ویدیو کنفرانس افتتاح شد به خبرنگار ایرنا گفت: 8 خانه هلال در گذشته فعال بوده که با افتتاح 21 خانه هلال جدید این رقم به 29 پایگاه رسید.
خلفی افزود: خانه هلال پل ارتباطی است که می تواند نقش موثری را در تأمین نیازهای اقشار آسیب پذیر و محرومان ایفاء کند و فرصت مناسبی برای خدمت رسانی به اقشار محروم و نیازمند و ارائه فعالیت های بشردوستانه است.
 
وی افزود: جمعیت هلال احمر به عنوان یک حلقه وصل بین افراد نیازمند و توانمند عمل می کنیم که یک رابطه بشردوستانه و انسانی میان نیازمندان و توانمندان برقرار می کند.
 
خلفی خاطرنشان کرد که با تاسیس خانه های هلال  به دنبال توسعه آموزش های خود امدادی و ‌فرهنگ‌سازی در بین اقشار آسیب پذیر با توجه پتانسیل خانه های هلال درمناطق مختلف شهری و روستایی هستیم .
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر البرز افزود: عضو گیری برای فعالیت های آموزش همگانی، پاسخگویی به موقع و مناسب در زمان حوادث و مخاطرات ، ایجاد بسترهای تاب آوری هرچه بیشتر جوانان از جمله اهداف راه اندازی خانه های هلال به شمارمی رود.
 
وی بیان داشت: اکنون بیش از ۱۰ هزار نفر داوطلب در مناطق شهری و روستایی به صورت خودجوش برای هرگونه خدمات امدادی با هلال احمر استان البرز همکاری دارند.
 
خلفی یادآور شد که طی سال جاری نیز هشت کاروان سلامت در حوزه های مختلف شهری و روستایی استان البرز اردو زده و به بیش از ۴۰۰ خانوار مناطق کم برخوردار و روستایی خدمات پزشکی و آموزشی ارائه شد.
 
21خانه هلال توسط رییس جمهور همزمان با سراسر کشور دراستان البرز به بهره برداری رسید که در این آیین روستای کندر در شهرستان کرج به صورت پایلوت افتتاح شده و بقیه خانه های هلال نیز همزمان فعالیت خود را در سطح استان آغاز کردند.
کلمات کلیدی
بهشاد میرزامحمدی
تهیه کننده:

بهشاد میرزامحمدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *